Ücretsiz WordPress Temaları

WordPress Ücretsiz Temalar

WordPress üzerinde binlerce tema yer almaktadır. Özellikle de binlerce ücretsiz WordPress teması üzerinden hangisini seçeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bu nedenle önce sitenizin türünü (magazin, spor, fotoğrafçılık, kişisel blog vs) belirleyip sonrasında tema seçimine bakmak gerekir. WordPress ücretsiz temalar konusunda oldukça fazla çeşitliliğe sahip olsa da çoğu tema kullanışsızdır. Gelin içlerinde gizlenen efsane ücretsiz temalara bir göz atalım.

Ashe temasıyla başlayalım. Dinamik bir ana sayfaya ve iyi bir görsel tasarıma sahip bir tema. Ancak biraz yavaş çünkü oldukça zenginleştirilmiş bir tema. Esas özelliği ise her konsepte uygun siyede kullanılabilir olması.

Diğer bir tema Writer. Adı üzerinde blog siteleri için kullanılabilir ve SEO açısından minimal bir tasarıma sahip olması nedeniyle bir adım öndedir.

Photolite teması ise kullanıcılarına tek sütunlu tasarım seçeneği sunuyor. Fotoğrafçılar için özel olarak hazırlanan tema, bu alan için çok uygun çünkü görselliğe ön veren bir yapıya sahip. Aynı zamanda estetik bir renk seçimi tercih edilmiş ve tema oldukça hızlı.

Envo Magazine/Blog temaları ise iki farklı tema ve temelde benzer özelliklere sahip olsalar da herb ve blog siteleri olarak ikiye ayrılırlar. Temaların en iyi özellikleri ise bileşen çeşitliliği ve görselliğe önem veriyor olması. SEO açısından da hatrı sayılı temalardandır.

En iyiyi en sona bıraktık. Mesmerize teması, orijinal temalarda bile bulunmayan birçok ana sayfa özellikleriyle destek vermektedir. Sitenin yanında gelen eklentiler ise siteyi bir bütün olarak sarıp sarmalar. Site hem dinamik, hem hızlı hem de klasik WordPress temalarından uzak bir yapuya sahip olur.

Tavsiye ettiğimiz diğer temalar ise: Athena, ColorMag, MH Magazine, Portfolio Lite, OceanWP, IsleMag ve Customizer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir