WordPress’e Nasıl Adsense Eklenir?

WordPress Adsense Ekleme

Bilindiği üzere Google Adsense, reklam dağıtımı yapmaktadır ve yayıncılarına sunduğu reklamlarla web sitelerinin gelir etmesini sağlamaktadır. Ancak sitelere bu hakkı tanımadan önce siteleri ince eleyip sık dokur ve iyice terletir. Ancak bu sürecin sonunda kabul ediydiyseniz hemen Worpdress Adsense ekleme aşamasına geçelim.

WordPress sitenize Adsense eklemek için önce Adsense hesabınızın olması ve web sitenizin reklam yayınlama onayı alması gerekir. Bu aşamalar tamamsa o halde Adsense paneli üzerinden reklam kodu oluşturulmalıdır. Reklamlarım sekmesinden Yeni Reklam butonuna tıklayarak reklamınıza isim vermeniz ve boyutlandırmasını yapmanız gerekir. Bu işlemlerden sonra bir kod oluşturulur ve diğer aşama da bu kodun web sitesi içerisinde kullanılmasıdır. Bu durumun da birden farklı yöntemi vardır.

WordPress kullananlar, Adsense kodu ekleme konusunda şanslısın çünkü eklentiler bu durumda yardımcı olmaktadır. Ad Inserter eklentisini indirerek Adsense kodunu sitenizin her bir yerine ekleyebilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra kutucuklara kodu yerleştirip kutucukların nerede yayınlanması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Ek olarak bileşenler sayesinde elle kod ekleme de yapabilirsiniz. Bunun için Başlangıç bölümünden Görünüm sekmesine ve oradan da Bileşenler sekmesine tıklayın. Özel HTML bileşenine kodunuzu ekleyin ve isteğe bağlı olarak başlık ekleyerek nerede yayınlanmasını istiyorsanız o bölgeye yerleştirin.

Bunlara ek olarak otomatik reklam kodlarını (Adsense panelinde) sitenizin head etiketi içerisine ekleyerek reklam kodlarıyla uğraşmadan otomatik reklam ekleme yapabilirsiniz. Reklamlar, yükleme sırasında boş olan yerlerde yayınlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir